Roofvissen langs de Ringvaart en Kralingseweg
Wie langs de Kralingseweg of Onderlangs fietst, ziet het niet altijd meteen, maar tussen de bomen en rietkragen schuilt een bijzonder stukje viswater: de Ringvaart. Deze vaart vormt de overgang tussen het stedelijke Rotterdam en het groene Kralingse Bos, en is onder lokale sportvissers geliefd als toegankelijke plek om te vissen op roofvis. De combinatie van helder water, gevarieerde dieptes en een gezonde visstand maakt dit gebied ideaal voor zowel beginnende als ervaren vissers.
Een gevarieerd stadswater
De Ringvaart loopt langs de oostrand van Rotterdam en staat in verbinding met meerdere sloten, singels en de Boezem van de Rotte. Daardoor kent het water lichte stroming en een constante aanvoer van zuurstofrijk water. Vooral in de herfst en winter trekken roofvissen als baars, snoek en snoekbaars naar de diepere delen langs de oevers. In de zomer kom je juist meer roofblei en actieve baars tegen die jagen op kleine vis in de ondiepere zones bij het riet.
De oevers langs Onderlangs en Kralingseweg zijn grotendeels goed bereikbaar. Op veel plekken kun je direct vanaf de kant vissen. De bruggen, duikers en overhangende bomen zorgen voor natuurlijke schuilplaatsen waar roofvis zich graag ophoudt. Vooral bij de overgangen tussen open water en begroeiing, bijvoorbeeld ter hoogte van de Kralingse Plaslaan en richting de Abram van Rijckevorselweg, zijn de vangstkansen groot.
Populaire roofvissoorten
De meest voorkomende roofvissen in dit gebied zijn baars en snoek. Baars is talrijk en goed te vangen met klein kunstaas zoals spinners, shads of dropshotmontages. De snoeken in de Ringvaart zijn vaak robuust en goed gevoed dankzij de overvloed aan witvis. Ze liggen graag verscholen in het riet of onder bruggen en reageren fel op jerkbaits, softbaits of een klassiek dobbervissysteem met aasvis.
Verder richting de Rotte zelf, met name bij de doorgangen naar de Boezem, komt ook snoekbaars voor. Deze jaagt vaak in de schemering of ’s nachts, vooral in de koudere maanden. Roofblei wordt af en toe gezien in de open stukken waar wat stroming staat, maar is minder talrijk.
Technieken en tips
Streetfishingstijl: Omdat de oevers goed begaanbaar zijn, kun je licht bepakt vissen. Een spinhengel van 2 tot 2,4 meter met een 10-20 g werpgewicht is ideaal.
Dropshot en jiggen: Perfect voor de baars die zich langs de taluds ophoudt.
Jerkbaiten of slepen met kunstaas: Zeer effectief op snoek, vooral bij dalende watertemperaturen.
Wees stil en precies: Roofvissen in de Ringvaart zijn vaak schuw vanwege het heldere water; subtiele aaspresentatie loont.
Vergunning en regels
Voor dit water is de Viskaart van Hengelsportvereniging Groot Rotterdam van toepassing. Roofvissen mag het hele jaar door, behalve tijdens de wettelijke gesloten tijd ( van eind maart tot eind mei). Ook geldt een terugzetverplichting voor roofvis: gevangen snoek, snoekbaars en baars moeten voorzichtig worden teruggezet.
Rust en natuur dichtbij de stad
Wat deze locatie zo aantrekkelijk maakt, is de balans tussen stad en natuur. Terwijl je op enkele honderden meters van de Kralingseweg de tram hoort, kun je langs de Ringvaart vissen tussen reigers, ijsvogels en rietkragen. In de herfst hangt er een dunne mist boven het water en zie je regelmatig scholen kleine vis opspringen voor jagende roofvis, het bewijs dat dit stadswater volop leeft.
Kortom: de Ringvaart langs de Kralingseweg is een uitstekend, rustig én veelzijdig roofviswater. Met zijn bereikbare oevers, diverse vissoorten en natuurlijke charme biedt het een van de mooiste urban fishing-plekken van Rotterdam.
